Serdecznie witamy na naszym blogu poświęconym tematyce prawa, w szczególności odzyskiwania należności oraz zabezpieczania transakcji handlowych.

Jeśli się tutaj znalazłeś, to zapewne masz problem z odzyskaniem należnych Ci pieniędzy lub chcesz się dowiedzieć w jaki sposób ograniczyć ryzyko niewypłacalności kontrahentów. Problem nieuregulowanych zobowiązań to niestety duża zmora Polaków i to nie tylko tych, którzy prowadzą biznes. Ogromną część rynku wierzytelności stanowią długi konsumenckie. Społeczeństwo często nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań: czynszów za mieszkanie, przeróżnych mandatów karnych, długów alimentacyjnych, rachunków za telefon, prąd, gaz, telewizję… można by wymieniać i wymieniać.

Chciałbyś rozpocząć polubowne odzyskanie swoich pieniędzy, jednak nie wiesz „z czym to się je”? A może polubowna próba kompromisu nie powiodła się i stoisz przed wyborem drogi sądowej?
Jako zespół z ponad 20-letnim doświadczeniem w obszarze windykacji należności chcemy pokazać, że podstawowe zagadnienia windykacji należności są w zasięgu każdego. Mamy nadzieję, że wzory pism, porady oraz merytoryczne teksty umieszczone na naszym blogu będą Państwu przydatne w aspekcie odzyskania tego co Wasze, a jednak w praktyce nie Wasze…

Pamiętajcie Państwo również, że outsorcing usług windykacyjnych bardzo często lepiej się opłaca niż samodzielna batalia z dłużnikiem. Jeśli myślisz w kategoriach „załatwię to sam” bo nic mnie to nie kosztuje to możesz stracić podwójnie ale temu tematowi poświęcimy osobny artykuł.